Login

Register

Login

Register

Tech Ankara Proje Pazarı başvurusu yaparken çok heyecanlanmıştım . Esasta bu 6 yarışmamız olacaktı. Kimi yarışmalarda ödüle layık görüldük . Kimilerinde ise ilk on da yer aldık. Esasta yarışmanın ana konumlanması olan teknoloji alanına göre değişkenlik gösteriyordu bu ödüller ve dereceler.

Girişimcilik Tamamen adanmışlık ve inanç olarak adlandırıyorum ben bir girişimci iseniz ,tüm metrikleri doğru planlayıp teknolojinizi ,iş planınızı ,pazarınızı çok çok iyi test ve analiz yapmanız gerekiyor.

 

Tech Ankara Türkiye eko sisteminin gelişmesi ve yaygınlaşması için çok önemli bir misyonu üstlenmiş bir organizasyon girişimci arkadaşlara mutlaka başvurmalarını ve bu organizasyonda network yapma fırsatını yakalamalarını tavsiye ediyorum.

Bizim TECH ANKARA Hikayemize gelince Başvuru sonuçlarının açıklanması ve binlerce fikir arasından ilk yüz girişim arasına katılmamız bizim için çok mutlu bir haber oldu. Esasta ilk yüz girişim içinde olmak başarı değil. Bu kadar önemli başarı ve ödüle sahip bir girişim olunca ama ilk söylediğim gibi girişimcilik moral ve inanmışlık bundan dolayı teknolojiniz ve fikriniz her onaylandığında ruhunuz yenileniyor ,insanlara kendinizi anlata bilmişsiniz diyorsunuz.

 

Tech Ankara için Stant ve birebir yatırımcı ve mentol görüşmeleri için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Amerika açılımı İngigogo ve ABD patent tescili için bir kitlesel fonlama başlattık kendi sitemizden . Bu kitlesel fonlamanın geliri ile İndigogo kitlesel satış platformuna başvuru ve pazarlama stratejileri yanında Abd patent tescili için ödenek toplamayı düşünüyoruz. Bin adet el ilanı ile hem girişimimizi tanıyor olacağız. Hem de girişimimiz için kitle fonlama sistemi ile para ileri teslim ürün satışı yapa caz.

Kitlesel Fonlama muhteşem bir sihir ama bizim ülkemizde çok kişi tarafından bilinmemesi de enteresan ABD bunu icat ettiğini savunsa da bizim topraklarımızda İMC dediğimiz sistemin tam da aynısı ,gene kendi değerlerimize sahip çıkamadığımızın bir başka örneği de kitlesel fonlama oldu .

Yatırımcı da Ankara Tech Proje pazarının isminden de anlaşıldığı üzere yatırımcı ile girişimciyi bir araya getirip bizim yatırım almamız için kapıyı açacak bir platform olması . Yatırımcı eko sistemi yeni gelişmekte olan ülkemizde başarılı exitlar olmadan hızını ve ivmesini artıramayacak . Bur da bizim girişimimiz yatırımcı için muhteşem karlı ve geri dönüşü çok hızlı olacak bir exit şansı yakalamasını sağlıyor. Bunu görebilecek mind many (akıllı paraya) yatırıma ihtiyacımız var.

Yüksek kar eden ABD de yatırımcı dan önce Türkiye de yatırım savaşının galibi olacak girişimciler daha sonra Abd WC düzeyinde yatırım ile ilk yatırımcılarına para kazandırmalılar. Abd açılmak artık çok kolay olması ve Türkiye de ki yatırımcı eko sistemi YOĞURDU Buz koyup Üfleye üfleye yediği için Girişimci bu yatırım savaşında çok yoruluyor. Daha kolayı olan ABD ye yöneliyor.

Yatırımcı eko sistemini en iyi anlayan ve stresi ve sorumluluğunun ne olduğunu anlayabilmiş az girişimciden biriyim bunun nedeni de 18 yaşımdan beri kendi girişim hikayemi yazıyor olmamdan kaynaklanıyor. Bu hikaye 18 yaşımda ilk projemi hayata geçirerek başladı ve hiç tükenmeden bitmek bilmeden devam etti. Ve devam edecek .Girişimcilik ruhu aynı nefes almak gibi bundan vaz geçemiyorum.

Tech Ankara Proje Pazarına geri dönecek olursak 2 tane Mentolluk aldım . Birincisi Emin Okutan dan online olarak aldığım bu mentolluk ,hem emin beyin muhteşem enerjisi hem de yardım ve projeyi ilerletme aşamasında gösterdiği yol ve yardımlar bakımından Proje pazarı projesinin ne kadar girişimciye değer verdiğinin kanıtı. İkinci Mentolluk ise Yassar Kardar dan aldım. Kendisinin gene çok iyi motive edici bir enerjisi var. Projeyi her iki mentol de çok beğendi . Kitlesel Fonlama ve Yatırımcı görüşmeleri için yardım isteğimi de kırmadılar.

Bugün 15.11.2019 da bu yazıyı yazıyorum . 18 inde proje pazarı günü ve bir girişimci için nasıl geçtiğini neleri doğru ve yanlış yaptığımızı buradan yeni bir yazı ile devam edicem .

 

Hayalinizden ve girişimcilikten sakın vaz geçmeyin sizi ve projenizi anlamasalar bile bir gün anlaşılacaksınızdır.

Başkalarının hayalini de kendi hayaliniz yapmayı unutmayın ,hayaller paylaştıkça büyür ve insanları etkisi altına alır.

HAYALİMİZİ HAYALİNİZ YAPIN !

BİZ DE SİZİN HAYALİNİZİ HAYALİMİZ YAPALIM!

 

ERTÜRK TEZCAN OSMANOĞLU

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*